“Spoštovani starši.

Na Osnovni šoli Muta je en učenec okužen z novim korona virusom in preventivno so v karanteni tudi njegovi sošolci. Največja skrb okuženega učenca ni bil virus, ampak to, kako bodo njegovi sošolci sprejeli učenčevo okužbo. V petek, ko smo izvedeli za okužbo od NIJZ-a, smo se z ostalimi učenci še enkrat pogovorili o vrstah virusnih okužb, o preventivnih ukrepih, ki jih na šoli izvajamo (maske, higiena kašlja, umivanje rok …) in tudi o tem, da verjetnost okužbe zelo zmanjšamo, če dosledno izpolnjujemo preventivne ukrepe. Veliko pogovorov z učenci namenjamo neupravičeni stigmatizaciji okuženega, vrednotam, medsebojnim odnosom in temu, kaj lahko vsak posameznik naredi za to, da bodo na šoli ostali spoštljivi odnosi. Šola mora biti prostor, kjer moramo vsi spoštovati pravila in dosledno  tudi preventivne ukrepe v sedanjem času. Le tako bomo lahko vsem učencem nudili okolje, kjer se bodo učenci počutili varne. Varno okolje s spoštljivimi medsebojnimi odnosi, pa je pogoj, da lahko z učenci udejanjamo vzgojno-izobraževalno vsebino, ki bo pomagala učencem odrasti v odgovorne, srečne posameznike.

Učenje za cel oddelek poteka na daljavo preko spletnih učilnic in videokonferenc. In z velikim veseljem povem, da so se ponedeljkove razredne ure, ki smo jo izvedli preko videokonference, ob 7.30 zjutraj, udeležili vsi učenci.

Naša skupna skrb je, da zajezimo širitev virusa, kar pomeni, da dosledno upoštevamo navodila NIJZ-ja.

Skupaj smo bili uspešni v lanskem šolskem letu in skupaj se bomo potrudili tudi sedaj.

Poskrbite za svoje zdravje in za zdravje svojih najdražjih tudi s širjenjem pozitivne komunikacije. Zaupanje in spoštovanje na naši šoli sta vrednoti, ki ste ju starši in učenci pohvalili v anonimnih anketah, ki smo jih izvedli junija letos.

V želji, da ostanete zdravi, vas prijazno pozdravljam.«

Anita Ambrož, prof.