Dobrodošli

zdrava

kulturna1453377095SID_znacka_2016

PROJEKT ELEKTRIČNA ENERGIJA

V letošnjem šolskem letu je na OŠ Muta in OŠPP v okviru eko krožka  potekal projekt Električna energija.
Z izdelki, ki so nastali po razrednih skupnostih, smo sodelovali tudi v projektu »Energetsko znanje za odgovorno ravnanje« društva za trajnostni razvoj SOBIVANJE.
V petek, 18. 5. 2018, se je projekt zaključil s Festivalom Sobivanje  v otroškem adrenalinskem parku Atlantis v ljubljanskem BTC-ju, kjer smo prejeli tudi nagrado za 2. mesto.
Festivala so se skupaj z mentoricami udeležili  tudi nekateri ekopredstavniki  OŠ in OŠPP.

Hvala vsem, ki ste s svojo prizadevnostjo prispevali k nagradi.

Mentorica eko krožka Milena Repnik

Atletika

17. 5. 2018 se je v Slovenj Gradcu odvijalo posamično področno tekmovanje v atletiki. Osnovno šolo Muta je zastopalo 29 učencev in učenk od petega do devetega razreda.

Zlato medaljo sta osvojila:
Leon Krajnc – skok v višino
Luka Hunjet – 300 m

Srebrno medaljo so osvojili:
Denisa Topler – 60 m
Maja Prater – 600 m
Danijel Adam – 1000m
Tina Kovač – skok v višino

Četrto mesto so osvojili: Lana Elena Vogrinec, Hana Tršar, Blaž Pečnik, Nejc Harmonko in Žiga Gerdej Fras.

Čestitke prav vsem učencem in učenkam za srčnost in borbenost!

Anja Srebotnik

Obisk KOCEROD-a

V sredo, 9. 5. 2018, so učenci 9-ih razredov imeli tehnični dan. Odšli smo si ogledat središče za ravnanje z odpadki KOCEROD.

V sredo, 9. 5. 2018, smo se učenci 5.razredov odpravili na ogled Regijskega centra za ravnanje z odpadki Koroške – Koceroda.

Ob 8.00 je po nas prišel avtobus in nas odpeljal v Kocerod. Ko smo izstopili, nas je prijazni gospod nagovoril in nas odpeljal na ogled prve stavbe. Tam smo lahko videli suhe odpadke. A ker ljudje ne znajo ločevati, so bili vmes tudi mokri odpadki. Gospod nam je povedal, da je en človek v suhe odpadke vrgel baterijo in je začelo goreti, a na srečo so oni to prej opazili in ga pogasili. Tam suhe odpadke predelajo in jih s stroji stisnejo v kocke in potem čakajo za ponovno predelavo.
Potem smo odšli v majhno nadzorno sobo, kjer smo skozi okno videli mokre odpadke, ki jih predelajo v gorivo. V tisti nadzorni sobi imajo računalnike, da nadzorujejo celotno delo. Štejejo pa tudi, koliko ton smeti na dan jim pripeljejo tovornjaki. Šli smo si pogledati tudi kompost, ki je iz bio odpadkov, kjer je tudi zelo smrdelo. Ogledali smo si tudi okolico, saj imajo tam zelo lepo naravo. Ustavili smo se pri zeleni nenavadni travi. Gospod nam je povedal, da je to zelena trava za streho.  Ko dežuje, ta rastlina popije 12 litrov vode in je zelo koristna.
Nato smo odšli v majhno hišo. Opazili smo, da je bila narejena  iz odpadnega materiala. Notri so bile razstavljene še marsikatere uporabne stvari. Tja lahko prihajajo ljudje, ki  prinesejo nekaj, kar oni ne potrebujejo več in vzamejo kaj  uporabnega. Zunaj je bila okolica zelo lepo urejena. Iz neuporabnih čevljev so noter nasadili rože.
Po tem ogledu smo pomalicali in počakali avtobus, ki nas je odpeljal nazaj do šole.
Ogled Koceroda mi je bil zanimiv in poučen, saj bi morali vsi odpadke bolj skrbno ločevati in s tem ohranjati bolj čisto naravo.

Žana Lorenci, 5.a

PRIREDITEV OB ZAKLJUČKU LITERARNEGA NATEČAJA V LJUBLJANI

V torek, 24. 4. 2018, je v Ljubljani potekala zaključna prireditev ob 10. literarnem natečaju »Moja rodna domovina« z naslovom Kjer hiša mojega stoji očeta, ki ga je razpisala OŠ Vič skupaj z Združenjem veteranov Ljubljane in bivših ljubljanskih občin. Kot nagrajenke smo bile skupaj s mentoricama na prireditev povabljene tudi me.
Po prvi šolski uri smo se z učiteljicama Lucijo Breznik in Franjo Razdevšek odpravile proti Ljubljani. Okoli 11. ure smo prispeli na OŠ Vič, kjer so nas sprejeli vojni veterani in ravnatelj OŠ Vič. V jedilnici nam je pevski zbor pripravil kratko glasbeno točko, nato pa smo imeli kosilo. Ob 12. uri smo se zbrali na igrišču in šli na avtobus, ki nas je peljal do muzeja. Tam smo se razdelili v dve skupini. Prva skupina si je z vodičko peš ogledala Ljubljano, medtem ko je druga skupina šla na ogled z ladjico po Ljubljanici; potem pa smo se zamenjali. Izvedeli smo veliko o zgodovini Ljubljane in tudi na ladjici je bilo zelo zanimivo, saj smo mostove in Ljubljano videli še z druge strani. Najbolj nam je bil zanimiv Mesarski most, ki je delno steklen, ima tri zanimive kipe in ključavnice na ograji. Nato smo se odpravili v Mestni muzej Ljubljana, kjer smo na prireditvi prejele medalje, priznanja in zbornik prispevkov nagrajenih učencev. Po končani prireditvi so nas pogostili s sendviči, sokom ter jabolčnim zavitkom, z učiteljicama pa smo šle še na sladoled. Potem smo se vrnili na OŠ Vič in nato s kombijem odpeljali proti domu. Med potjo smo se ustavili še v McDonald’su.
Ko smo prišle domov, je bilo že pozno, a bile smo zelo vesele, saj je bil za nami dan poln lepih doživetij (med sprehodom po Ljubljani smo videli še Niko Zorjan in BQL). Bile pa smo tudi vesele in ponosne, da smo bile nagrajene, zato bomo na teh natečajih zagotovo sodelovale še prihodnja leta.

Tjaša Verhnjak, 6. a

Hana Črešnar, 6. b

Patricija Preglav, 6. b

Stran 1 od 1912345...10...Zadnja »