Na zadnji šolski dan pred jesenskimi počitnicami, 28.10.2016, je šolska skupnost pripravila prireditev pod  naslovom ”Jesenska pripoved”, z njo pa smo obeležili nekatere praznike in še kaj.
Pa lepo po vrsti.
Prireditev smo začeli s slovensko himno, ki jo je zapel mladinski pevski zbor OŠ Muta. Prireditev sta vodila Mihaela Kobold in Anej Hafner, kot predstavnika šolske skupnosti, pomagali pa sta tudi Tamara Kovač in Mojca Kohn.
Obeležili smo Dan OZN, organizacije, ki je praznovala obletnico 24.10. Skozi pesem smo se spomnili življenja in dela Primoža Trubarja, Infodrom pa nas še je opomnil pomena reformacije. Opomnili smo, da se bliža Dan spomina na mrtve, ter povedali, kako se je skozi stoletja oblikovala tradicija in navade ob tem dnevu.
Nadalje smo pregledali, kako aktivni zelo smo bili učenci in učitelji v dveh mesecih pouka, nato se je šolski ansambel predstavil s svojo točko, ki je presenetil in navdušil sovrstnike.
Sledila je točka prvošolčkov ter njihov sprejem v šolsko skupnost s slavnostno zaobljubo. Nagovorila jih je tudi gospa  ravnateljica. Za tem je še ob pomoči gospe knjižničarke razdelila priznanja za bralno značko vsem, ki so pridno brali.
Prireditev se je končala z zaključno besedo gospe ravnateljice in naših voditeljev prireditve, ki so nam vsi zaželeli prijetne počitnice.

Martina Logar