V petek, 25. 2. 2022., je na šoli potekala druga čajanka za tretjo triado v tem šolskem letu.  Udeležili smo se je učenci 7. in 9. razreda, učiteljici Majda Lesjak in Franja Razdevšek, knjižničarka Tanja Repnik iz Knjižnice Radlje ob Dravi in naša gostja, psihoterapevtka Martina Vajs.

Tema čajanke je bilo duševno zdravje. Za uvod so nam devetošolci pripravili predstavitev o duševnem zdravju in o tem, zakaj sploh živimo. Potem smo vsi učenci na kratko obnovili knjigo, ki smo jo prebrali, in se o njej pogovorili. Nato je naša gostja prikazala in predstavila, kaj počne v svoji službi. Povedala nam je, kam se lahko obrnemo, kadar imamo težave z duševnim zdravjem. Poskusili smo se tudi v meditaciji in tako smo sprostili vse telo in mišice.

Na koncu smo se posladkali s čajem in keksi.

Zala Vimer, 7. b