Dobrodošli

kulturna1453377095SID_znacka_2016

Rezultat iskanja slik za pedagogika 1 na 1

OTVORITEV KOLESARNICE

V ponedeljek, 21. 9. 2020, je ob 11.00 potekala prireditev ob otvoritvi kolesarnice. Petošolci, ki v tem letu opravljajo kolesarski izpit, so pripravili kulturni program. Pripravili so kratek skeč, deklamirali so pesmi, ki so jih zapisali sami ter zapeli in zaplesali na pesem Kolesarska. Zelo dobro so povzeli, kako se kolesarji ravnajo v prometu in kakšno vlogo ima nova kolesarnica. Ob otvoritvi sta nekaj besed spregovorila tudi ga. ravnateljica in župan, ki sta s pomočjo enega učenca slovesno prerezala trak in uradno otvorila novo kolesarnico.

Učenci petega razreda so bili zelo ponosni, da so lahko bili del tega, hkrati pa se zelo veselijo, da bodo kmalu, ko opravijo še praktični del izpita, svoja kolesa varno parkirali v novi kolesarnici pred šolo.

zapisala Janja Gnamuš

EVROPSKI TEDEN MOBILNOSTI

V času od 16. do 22. septembra so na naši šoli v okviru projekta Trajnostna mobilnost v OŠ – Gremo peš s kokoško Rozi potekale aktivnosti pod sloganom: Izberi čistejši način prevoza.

Učenci so dan začeli z jutranjim pohodom. Na poti do šole so sproščeno klepetali s sošolci in učitelji. Popolnoma zbujeni in dobre volje so učenci prišli v šolo. V šoli so se aktivnosti nadaljevale.

Učenci 1. triade so se odpravili na pohod po varni šolski poti na Spodnjo Muto, nato po pešpoti ob glavni cesti proti trgovini Tuš, kjer so prečkali glavno cesto. Izognili so se nevarnemu klancu in se mimo spomenika po gozdni poti vrnili na Zgornjo Muto. Cilj pohoda je bil poznavanje varnih in nevarnih poti za pešče ter prometnih znakov in drugih pojmov, povezanih z varnostjo v prometu. Učenci so ustvarjali s kredami na igrišču in parkirišču. Risali so otroke, ki se sprehajajo s psom, se vozijo s kolesi, skiroji … Svoja doživetja so pripovedovali staršem in jih spodbudili, da tudi odrasli spremenijo svoje navade.

Učence so dodatno motivirale karte s kokoško Rozi, ki so jih dobili vsako jutro, če so v šolo prišli peš, s kolesom ali skirojem. Za pet kart so dobili karto z zlatim jajcem.

Naj postane izbira čistejšega načina prevoza način našega življenja. Ne iščimo izgovorov, dokažimo, da zmoremo.

Učiteljica Doroteja Požarnik

Obisk šolske knjižnice

V četrtek, 17. septembra 2020, so učenci 1. A in 1. B razreda obiskali šolsko knjižnico.
Osmošolki Žana Lorenci in Nuša Pečoler sta jim pripovedovali pravljici O volku, ki je iskal pravljico in Tiho, tukaj beremo.
Ravnateljica Anita Ambrož je vsakemu učencu izročila knjigo Smejalnik in cvililna zavora, pisatelja Slavka Pregla. Darilne knjige je prispevalo Društvo Bralna značka Slovenije. Vsi prvošolci so dobili članske izkaznice in s tem postali člani šolske knjižnice.

Knjižničarka Jožica Lauko

1. šolski dan

Pa je tudi letos prišel dan, ko so vaši in naši prvošolčki prvič prestopili prag Osnovne šole Muta, kjer jih bodo prihodnjih devet let čakale takšne in drugačne dogodivščine.

Razreda sta imela sprejem ločeno, 1. a ob 9.00, 1. b pa ob 10.30. Na začetku je šolski ansambel pod vodstvom Mihe Šrimpfa zaigral dve pesmi. Potem je učence skupaj s starši pozdravila ga. ravnateljica in jim zaželela lep začetek šolskega leta. G. župan je poudaril pomembnost upoštevanja ukrepov, prvošolčkom pa zaupal, da se v prvem razredu naučiš največ. Podaril jim je veliko lubenico, ki so jo naslednji dan pojedli pri sadni malici. Nato je policist g. Silvo Izak opozoril na nevarnosti v prometu in na pravila, ki tam veljajo. Za učence 1. in 2. razreda je obvezna rumena rutica. Policist pa bo prišel tudi v šolo in skupaj bomo šli na sprehod, kjer nam bo pokazal, kako se pravilno prečka cesto in kje pretijo nevarnosti, na katere je treba biti pozoren. Sledila je lutkovna igrica Medvedek išče šolsko torbo, ki sta jo uprizorili vzgojiteljici iz vrtca. Po igrici smo se odšli fotografirat pred šolo, kjer se je vsak razred slikal s svojima učiteljicama, go. ravnateljico in njeno pomočnico. Ko so se otroci vrnili k staršem, sta učiteljici povedali še nekaj osnovnih informacij o začetku šolskega leta, o potrebščinah, prehrani, prevozih … Nato sta učence povabili v razred, kjer so jih čakali delovni zvezki in učbeniki, majhna darilca in sladko presenečenje – torta. Starši pa so lahko spili kavo in učence fotografirali v okvirčku, kjer je pisalo moj prvi šolski dan.

Kljub zelo posebni situaciji in določenim omejitvam nam je uspelo in skupaj smo poskrbeli za nepozaben dan – prvi šolski dan.

Zapisala Maruša Hribernik

Spoštovani starši, učenke in učenci!

Na šoli izvajamo projekt TRAJNOSTNA MOBILNOST V OŠ – Gremo peš s kokoško Rozi. Znotraj projekta bomo   od 16. 9. do 22. 9. 2020 izvedli   dejavnost »Evropski teden mobilnosti«, ki ima letos slogan »IZBERI ČISTEJŠI NAČIN PREVOZA«.

Od 16. 9. do 22. 9. 2020 bodo vsi prevozi organizirani do zbornega mesta. Vsi učenci in učenke bodo iz teh lokacij v spremstvu učiteljev šli peš v šolo.

ZBORNA MESTA bodo:

– Gortina – cerkev
– Spodnja Muta – trgovina
– Gortina – igrišče
– Gortina – sušilnica
– OŠ Muta
Razpored odhodov v šolo. (na spletni strani)
Učenci, ki niso vozači in nimajo zbornih mest na Gortini ali Spodnji Muti, pridejo sami ali v spremstvu staršev PEŠ v šolo do 7.30.

V tem tednu bodo v dopoldanskem času sledile različne aktivnosti:

• Na parkirišču OŠ Muta bo postavljen kolesarski poligon, kjer bodo učenci 5. razreda preverili svoje znanje vožnje s kolesi.
  • Učenci – 4.-9. razreda bodo v okviru predmeta ŠPORT izvajali dejavnosti (kolo, skiro, rolka, rolerji).
  • Učenci 1.–4. razreda bodo likovno ustvarjali na ulicah Mute in si dopoldneve popestrili z igricami.
    Spoštovani starši, učenke in učenci, dnevi od 16. do 22. 9. 2020 bodo namenjeni gibanju. Pustimo avtomobile doma, sedimo  na kolo ali pa gremo peš – storimo nekaj za svoje telo in zdravje.

Ravnateljica: Anita Ambrož, prof.