V petek, 23. 4. 2021, je na naši šoli potekal bralni maraton za devetošolce. Maraton je potekal v dveh skupinah, 9. A in 9. B. Začeli smo ob 16. uri z izbiro knjige.

V 9. A smo si izbrali knjigo Morilčeve solze. Ker nas je vsebina zanimala, smo hitro začeli z branjem. Po dveh urah in pol branja smo si vzeli odmor ter si naročili pico. Po odmoru smo prebrali knjigo do konca in ker nam je ostalo še nekaj časa, smo se igrali igro, povezano s tematiko knjige. Zaključili smo ob 22. uri in se odpravili domov.

Vsem je bil naš zadnji skupni maraton na OŠ Muta zelo všeč zaradi prebranih knjig, predvsem pa zaradi dobre družbe in čaja ter piškotov ob branju.

Tilen Štifter, 9. a