SPREJEM UČENCEV 1. RAZREDOV V ŠOLSKO KNJIŽNICO

V petek, 30. 9. 2022, smo se trije devetošolci  Neli, Lara in Nal zbrali v knjižnici, da bi pripovedovali  pravljice učencem prvega razreda.

Ko so učenci  prišli v knjižnico, se  nam je  pridružila gospa ravnateljica Anita Ambrož.  Povedala je, kako pomembne so knjige in branje. Vsakemu prvošolčku je podarila knjigo Kako sta Bibi in Gusti prezvijačila hrib in jim čestitala ob prvem obisku šolske knjižnice. Knjige so bili vsi zelo veseli.

Nato jim je gospa knjižničarka predstavila, katere knjige lahko berejo in kje jih najdejo. Pogovorili so se tudi o tem, kako si knjigo izposodijo  in kako jo vrnejo. Vsak prvošolček je dobil člansko izkaznico. Ob zaključku prireditve pa so se še malo posladkali z bomboni.

Devetošolci smo v družbi prvošolčkov uživali in upamo, da so tudi oni  v naši.

Neli Čeh, 9. a