NARAVOSLOVNI DAN V BISTRIŠKEM JARKU

V petek, 16. 6. 2023, je potekal naravoslovni dan za učence 5. razredov v Bistriškem jarku.

Od OŠ Muta do Doma krajanov smo se odpravili peš. Tam nas je že pričakala zelena bratovščina LD Muta, ki nas je s prijaznim pozdravom sprejela v precejšnjem številu. Po malici so nam predstavili, kakšno vlogo imajo lovci v naravi, lovsko obleko in različne pasme lovskih psov. Vodnik psa nam je prikazal, kako s psom išče divjad po krvni sledi.

Sledil je preizkus v streljanju z zračno puško. Vsak učenec je imel priložnost ustreliti petkrat v tarčo. Najboljši strelci so prejeli tudi manjšo nagrado.

Na šolskem igrišču pa smo si pogledali, kako se iz kosa lesa s pomočjo motorne žage izdela kipec.

Umetnika sta urno v vse smeri vihtela žago in pred nami so se že pojavili prvi obrisi sove.

Obljubila sta, da jo bosta prinesla na našo šolo, ko bo dokončana.

Tako smo preživeli zanimiv in pester dopoldan.

Zapisala: Alenka Vilar