V petek, 8. 10. 2021, smo se učenci 3. triade udeležili bralnega maratona. Ob 16. uri smo se zbrali v učilnicah in pričeli z branjem. Sedmo- in osmošolci so brali knjigo Življenje brez psa, devetošolci pa smo brali roman Vrnila se bo.

Pripoveduje o skrbno čuvani skrivnosti ribjih orlov in o tem, kako je ribja orlica poletela v Afriko, kjer ji je pomagala afriška deklica Jeneba, ki jo je zbil tovornjak in ji zlomil obe nogi. Fant Callum pa ji je hotel pomagati.

Med branjem, ki je trajalo do 22. ure, smo se pogostili s sendviči, pijačo, sadjem in piškoti.

Žana Lorenci, 9. a