Dobrodošli

kulturna1453377095SID_znacka_2016

Rezultat iskanja slik za pedagogika 1 na 1

Spoštovani starši,

s ponedeljkom vstopajo v našo šolo ponovno vsi učenci. Ob tem bodo na šoli seveda veljali strogi higienski ukrepi ter pravila za preprečevanje širjenja novega koronavirusa.

Da bo delo potekalo nemoteno vas prosimo, da učenci, ki niso vozači in ne potrebujejo jutranjega varstva, ne prihajajo v šolo pred 8.10 uro (razen tisti učenci, ki imate pouk 7.30). V šolo pa naj pridejo SAMO ZDRAVI učenci.

Prav tako naj ČIM PREJ po pouku šolo zapustijo (razen učencev, ki so prijavljeni v nujno podaljšano bivanje 1. -.5. razred ali varstvo vozačev).

Zaradi zagotavljanja varnosti tudi v jedilnici, se bodo učenci na KOSILO odpravljali po točno določenem razporedu. Zato se lahko zgodi, da bo odšel učenec na kosilo malo kasneje kot konča s poukom. O uri kosila oziroma odhodu učencev domov, vas bodo obvestile razredničarke (razredna stopnja).

Vsi ŠOLSKI PREVOZI bodo od ponedeljka, 22. 2. 2021, potekali po voznem redu, ki je veljal septembra 2020 (objavljen je na spletni strani šole). To velja tudi za prevoze, ki so bili sedaj prilagojeni za prvo triado.

Učenci morajo pri vstopu v šolo in v skupnih prostorih (garderoba, stranišče, avla, jedilnica) obvezno nositi zaščitno masko. Pouk bo ves čas potekal v matičnih učilnicah, menjajo se samo učitelji. V svojih razredih učenci ne bodo nosili mask. Vsak učenec pa MORA sam poskrbeti za higieno rok, svojega prostora (mizice) in garderobne omarice.

V upanju, da bo za vse učence od 4. do 9. razreda ponovni “prvi” šolski dan čim lepši in da ostanemo v šoli do konca šolskega leta, vas lepo pozdravljamo in se vam zahvaljujemo za sodelovanje.

Lep pozdrav,
mag. Helena Boh

Prireditev pred zimskimi počitnicami

Prireditev pred zimskimi počitnicami je bila letos izpeljana na drugačen način. Učenci so si
skupaj z učitelji ogledali posnetek, ki prikazuje naše delo na daljavo in dosežke naših učencev
ter njihovih mentorjev od novembra 2020 do februarja 2021. To obdobje je zaznamovalo delo
na daljavo, ki pa je zraven pouka vključevalo še ogromno drugih dejavnosti. Prireditev
potrjuje lep rek, da karkoli si naš um zamisli in verjame, lahko dosežemo.

Branka Pečolar Begić

Prireditev ob kulturnem prazniku

OŠ Muta (Prireditev F. Prešeren) – YouTube

PROSLAVA OB KULTURNEM PRAZNIKU

Letošnja proslava ob Prešernovem dnevu je bila nekaj posebnega, saj smo jo posneli. Ta način mi je bil všeč in izdelek, ki je nastal na koncu, je zelo zanimiv.
Snemati od doma je bilo za vse nas nekaj drugačnega. Devetošolci, ki smo Prešernova dela recitirali, smo posneli le svoje glasove. Tisti, ki so imeli glavne vloge (Prešeren, novinarka, napovedovalka), pa so se posneli v šoli.
Mnogi učitelji so naše delo pohvalili in to nam zelo veliko pomeni.
Sedaj pa smo devetošolci že začeli s pripravami na valeto in upamo, da bomo, ko bo čas za naš zaključek, lahko vsi skupaj že v šoli.

Zala Skutnik, 9. a

Pidžama party

V tem času, ko nekateri učenci in učitelji še ostajamo doma, sva se učiteljici petih razredov odločili, da učencem pokaževa, da se lahko zabavamo tudi na daljavo. Tako smo se v sredo, 10. 2. 2021, zvečer dobili na Teamsu. Organizirali sva »pižama party«. Vstopnica je bila pižama, pijača in tudi kakšen prigrizek. Z veseljem sva ugotovili, da so imeli vsi udeleženci vstopnice (tudi razredničarki). In zabava se je lahko začela. Učenci so sami pripravili večerni program. Smejali smo se šalam, prisluhnili mladim glasbenim virtuozom, reševali uganke, poslušali pripovedi, zgodbe in predstavitve.

več…

PRVI ŠOLSKI DAN – DRUGIČ

Končno je prišel dan, ko smo se spet lahko vrnili v šolo. Veselje na obrazih otrok in staršev je bilo vidno iz velike razdalje. Poleg veselja pa je bilo marsikje zaznati tudi skrb, kako bo spet potekala vrnitev v šolo. Učenci prvega razreda so bili najprej malo zadržani, kmalu pa so se sprostili in bilo je skoraj tako, kot da ne bi nikoli odšli na delo na daljavo. Hitro so se strinjali in sprejeli vse ukrepe in nova pravila za varovanje pred širjenjem koronavirusa.

Zjutraj jih je čakalo tudi sladko presenečenje, ki sta nam ga v razred prinesli ga. ravnateljica Anita Ambrož in njena pomočnica ga. Helena Boh. Učence sta pozdravili in se z njimi malo pogovorili. Vsi so veselo razlagali, kako se počutijo sedaj, ko smo lahko spet skupaj v šoli. Vse skrbi so izginile.

(več …)