V torek, 4. maja, smo imeli učenci sedmih razredov naravoslovni dan. Tema naravoslovnega dne je bila model celice. Tega dne smo se učenci zelo veselili, saj je bil to naš prvi naravoslovni dan v tem šolskem letu, ki smo ga izvedli v šoli. Odločali smo se lahko med izdelavo 3D-modela živalske, rastlinske, bakterijske in glivne celice. Sama sem se odločila za izdelavo rastlinske celice. Potrebovali smo prazne posodice, lepilo, plastelin, modelirno maso, tempera barve, flumastre, škarje, škatle, stiropor, volno, balone in poljubne odpadne materiale. Nekaj od teh materialov in potrebščin smo prinesli sami od doma, za nekaj materialov pa je poskrbela učiteljica Jakica Mravljak. Najprej smo si ogledali kratke filme o celici in s tem ponovili naše že pridobljeno znanje. Za tem smo začeli z izdelavo 3D-modelov. Pripravili smo si podlage in nadaljevali z izdelavo posameznih delov celic; izbirali smo različne načine modeliranja. Ob koncu naravoslovnega dne smo pripravili  tudi razstavo. Bili smo zelo ponosni na svoje izdelke.

Lara Mesner, 7. B