V četrtek, 10. 6. 2021 smo imeli prvošolčki športni dan na Pernicah. Zjutraj smo se zbrali v šoli, potem pa so nas s kombiji peljali na Pernice. Ko smo prišli je bila na vrsti malica, potem pa smo se razporedili po delavnicah. Pri prvi delavnici so izdelovali mandale iz naravnih materialov, pri drugi so jih poiskali in razvrstili po barvi in obliki, pri tretji so iz njih sestavljali račune, pri četrti pa so poiskali rastline v knjigi in jih poimenovali. Učenci so se menjali po skupinah, da so poskusili vse. Hitro je minilo in že je bilo na vrsti kosilo. A ravno takrat je začelo močno deževati. Hitro smo šli noter v staro šolo, si pripravili mize in kosilo pojedli noter. Ko smo se najedli je kazalo, da je nevihta minila, zato smo se peš odpravili nazaj v dolino. Kmalu pa je začelo bliskati in grmeti, zato smo se vrnili nazaj v šolo in tam počakali na kombije, ki so nas odpeljali spet nazaj v dolino. Kljub nevihti, ki nam je prekrižala načrte, da bi šli peš v dolino, smo se imeli lepo in nas ni bilo strah kljub grmenju in bliskanju.

Maruša Hribernik, prof.