NAŠI KONSI

Po zgledu Srečka Kosovela smo v 9. b ustvarjali konstruktivistične pesmi, ki so na prvi pogled morda nesmiselne, v resnici pa nosijo v sebi globoko sporočilo. Devetošolci so v njih opozorili na probleme v sodobni družbi (podnebne spremembe, onesnaževanje okolja, obsedenost s tehnologijo, različne vrste zasvojenosti, odtujenost, odnos med generacijami, goljufanje, zaslužkarstvo, kriminal, nemoralnost oblasti …), izrazili globok klic po prijateljstvu in ljubezni ter nam v eni od pesmi tudi pomahali v pozdrav.

Eno šolsko uro smo namenili tudi analizi pesmi in bili vsi skupaj presenečeni, koliko različnih možnosti smiselnih interpretacij se nam je odprlo. Nastale konse smo nato razstavili v šolski avli.

Majda M. Lesjak