OBISK AZILA TOBI

V sredo, 17. aprila 2024, so se prvošolci OŠ Muta opremljeni s skodelicami, odejicami in hrano za muce in kužke odpravili na obisk v azil Tobi, za katerega skrbita Dagmar in Melisa Smovnik kar v svojem domu. Pri njiju je doslej našlo topel dom in varnost veliko število najdenih muck in kužkov.

Otroci so z radovednostjo poslušali njuno razlago o tem, kje najdeta zapuščene živali, kako jih ulovita in, kako zanje poskrbita. Kakor vsak, si tudi njune muce in kužki želijo ljubezni, zato sta srečni, kadar jih kdo posvoji.

Kar težko se je bilo posloviti, saj so bile živahne muce v kletki tako zanimive. Še najbolj pa so se otroci razveselili dveh kužkov in hišnih dihurjev, ki so jih smeli tudi pobožati.

Našega obiska sta bili zelo veseli, saj v otrocih radi spodbujata ljubezen in skrb za zapuščene živali.

Učiteljica Milena Repnik