Prvošolci v Bistriškem jarku

V torek, 30. 5. 2023, so se prvošolci odpravili peš v Bistriški jarek. Pot je bila za njih mala malica, saj so bili ves čas dobre volje. Ko smo prišli do šole, smo učiteljice predlagale, da se malo spočijejo v senci, ampak so se učenci raje igrali. Postavili so si poligone, se igrali z žogo, se pogovarjali in ustvarjali. Nato smo imeli kosilo. Po kosilu smo raziskovali življenjska okolja – travnik in potok. Na travniku smo s pomočjo posodic z lupo ujeli travniške živali, jih opazovali, poimenovali, narisali ter jih spustili nazaj v naravo. Našli smo veliko različnih živali – mravlje, čebele, pajke, kobilice, gosenice, bramorja, hrošča … Opazovali smo tudi rastline in jih s pomočjo knjig (in učiteljic) poimenovali. Prav tako smo opazovali potok. Našli smo kar nekaj živali in rastlin, ki so značilni za to življenjsko okolje. Potem smo se razdelili v skupine.  Dve skupini sta odšli na Sedelnikov slap ter si ogledali ekološko kapelico, dva skupini pa sta ostali pri šoli – ena je imela lokostrelstvo, druga pa je z zeliščarko pripravila mazilo za rane. Nato so se skupine zamenjale, tako da je vsaka skupina opravila vse. Po dejavnostih smo si pripravili večerjo, ki smo jo z veseljem pojedli. Ko smo pospravili za sabo, so se starši že pripeljali in skupaj smo zaključili čudovit dan.

Učiteljice in učenci